Pulp Fiction 07

Międzynarodowy Kongres Pulp Fiction 7
Spotkanie Miłośników Endodoncji, 8-11 grudnia 2005r.

Tematyka sympozjum koncentrowała się na współczesnych metodach leczenia kanałowego, dokumentacji fotograficznej i nowych możliwościach diagnostyki radiologicznej.

Na wykładach w tym roku gościliśmy uznanych w świecie endodontów amerykańskich: Frederica Barnetta, Richarda Mounce oraz profesora Hansa-Görana Gröndahla ze Szwecji, który jest ekspertem w dziedzinie radiologii. Wykłady ze strony polskiej poprowadzili: Katarzyna Brus-Sawczuk – tematyka obejmowała systematykę narzędzi ręcznych, Darek Kotarba, Kris Owczarczak i Marek Ziaja – dokumentacja fotograficzna z uwzględnieniem fotografii mikroskopowej oraz Jerzy Zbożeń – mówił o nowych możliwościach diagnostycznych nawiązując tym samym do wykładu prof. Grondala o dentystycznym tomografie Accuitomo.

Fotorelacja

Program Sympozjum

Dzień 1 (8 grudnia 2005r.)

Zasady współczesnej endodoncji, jak rozpocząć pracę rotacyjnymi NiTi i termoplastyczną gutaperką, teoria i praktyka – dr Jerzy Zbożeń – więcej
Rozpoczęcie sympozjum – cele i założenia.
Dokumentacja fotograficzna, zbiór praktycznych zasad idealnej fotografii w stomatologii – lek. stom. Dariusz Kotarbadr Krystian Owczarczaklek.dent. Marek Ziaja


Dzień 2 (9 grudnia 2005r.)

Uroczyste otwarcie Sympozjum Pulp Fiction 7.
Trudne przypadki, możliwości diagnostyczne – lek dent. Jerzy Zbożeń.
Współczesne metody diagnostyki w stomatologii – profesor Hans-Göran Gröndahl (Szwecja).
Zasady pracy ręcznymi narzędziami kanałowymi – dr Katarzyna Brus – Sawczuk
Trochę uczymy się z naszych sukcesów, ale również uczymy się z naszych porażek – dr Richard Mounce (USA)
Cd i dyskusja z uczestnikami open end – prowadzący: dr Richard Mounce (USA)
 
Dzień 3 (10 grudnia 2005r.)

Biologiczne podstawy leczenia endodontycznego – dr Frederic Barnett (USA).
Ponowne leczenie kanałowe – dr Frederic Barnett (USA).
Czy po każdym leczeniu kanałowym konieczna jest odbudowa na wkładzie, jeśli tak to kiedy i jaki rodzaj wkładu – lek. dent. Tomasz Śmigiel.
Podsumowanie – na pytania odpowiadają wykładowcy

Dzień 4 (11 grudnia 2005r.)

Zebranie członków PTE – Sala Paryska i Wiedeńska.

Kurs endodontyczny

W ramach Pulp Fiction 7 –  Termin: 8 grudnia 2005r.


Kurs prowadzony przez dr Jerzego Zbożenia oraz dr Tarasa Horodetskyy’ego przeznaczony jest dla osób chcących rozpocząć pracę rotacyjnymi narzędziami Ni-Ti oraz wypełnianie kanałów korzeniowych termoplastyczną gutaperką. Omówione zostaną aspekty podstawowego wyposażenia praktyki endodontycznej, sposoby diagnostyczne i procedury poszczególnych etapów leczenia.

Miejsce spotkania

Centrum Kongresowe „Warszawianka” ( www.warszawianka.pl ) położone jest ok. 30 km od Warszawy nad Zalewem Zegrzyńskim, w spokojnej i cichej miejscowości Jachranka. Jest miłym, eleganckim Hotelem przystrojonym świątecznie, gdzie podejmować Nas będzie rzetelna i kompetentna obsługa. Hotel dysponuje dużą salą wykładową mogącą pomieścić nawet 500 osób oraz wystarczającą ilością przytulnych pokoi. Hotel oddaje Nam także inne, mniejsze sale wykładowe, dwie restauracje, bar na lobby otwarty do godz. 3.00 nad ranem w dniach trwania Sympozjum PF (od czwartku do soboty), dodatkowy bar nocny, kręgielnię oraz baseny, saunę, łaźnię, jacuzzi, salę fitness, siłownię oraz SPA. Doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 16.00, a kończy o godz. 12.00. Bardzo ważnym jest to, aby opuścić pokój w ustalonym dniu wyjazdu do godz. 12.00, pamiętając o oddaniu karty – klucza do pokoju i uregulowaniu ewentualnych należności z baru, restauracji czy kręgielni. Przedłużenie doby hotelowej bez zgody Recepcji Hotelu, będzie się wiązało z koniecznością dokonania opłaty za dodatkowy, niewykorzystany nocleg.

Wykładowcy:

Richard Mounce

Dr Richard Mounce pracuje w prywatnej praktyce endodontycznej w Portland, Oregon, U.S.A. Jest autorem licznych prac z dziedziny endodoncji, które są szeroko publikowane. Prowadzi wykłady na całym świecie. Jest autorem znakomitego opracowania na płycie DVD dotyczącego oczyszczania, opracowania i wypełniania kanałów korzeniowych.

Dr Frederic Barnett

Dr Barnett otrzymał na Uniwersytecie w Pensylwanii (Szkoła Medycyny Stomatologicznej) stopień naukowy DMD w 1978r. oraz certyfikat z dziedziny endodoncji w 1981r. Do 1990r. był dyrektorem Studium Doktoranckiego w Penn, a obecnie zajmuje stanowisko profesora endodoncji w Centrum Medycznym Alberta Einstein'a w Filadelfii. Dr Barnett prowadzi także prywatną praktykę endodontyczną. Dr Barnett napisał wiele prac naukowych i klinicznych. Jego międzynarodowe wykłady obejmują: infekcje endodontyczne, leczenie trudnych przypadków endodontycznych, traumatologię stomatologiczną i nowe technologie w zakresie leczenia kanałowego. Obecnie jest członkiem komitetu doradczego czasopisma "Traumatologia Stomatologiczna" i redaktorem działu endodontycznego PPAD, Terapii Endodontycznej i Zdrowia Jamy Ustnej. Jest również współredaktorem "Dziennika endodontycznego".

Prof. Hans-Göran Gröndahl

Szwedzki ekspert z dziedziny radiologii, w swej karierze wykładał na Uniwersytecie w Goetheburgu, jest autorem licznych publikacji z zakresu radiologii w medycynie i stomatologii.

Powrót